Seiten in anderer Sprache:

Druckansicht aufrufen:

Suchbegriff eingeben:

Hauptnavigation:

Unternavigation:

Plakat wydarzenia 

Sobota, 6 kwietnia 2019, godz. 17-22
Görlitz-Zgorzelec


Śląski Wieczór Literacki 2019: Zapraszamy na niezwykły, literacki spacer po mieście!

Szlak X. Śląskiego Wieczoru Literackiego prowadzi do miejsc w Görlitz-Zgorzelcu, które w sposób szczególny tworzą niepowtarzalny klimat naszego miasta. O każdej pełnej i połówkowej godzinie czytane tu będą teksty śląskich autorów lub o tematyce związanej ze Śląskiem, ale także z regionem Górnych Łużyc i Europa-Miasta. Czytający to przeważnie osoby angażujące się w przeróżny sposób społecznie i kulturalnie na rzecz rozwoju miasta i regionu. Połączenie miejsca, tekstu i osoby czytającej stwarza okazję do zanurzenia się w kosmos skojarzeń i literackich połączeń między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

 Program i  mapa z miejscami czytania

Program dla dzieci

W jubileuszowej edycji Śląskiego Wieczoru Literackiego nie może zabraknąć propozycji dla małych czytelników. Biblioteki Miejskie w Görlitz i Zgorzelcu zapraszają rodziny z dziećmi w godz. 16-17 na czytanie w dwóch miejscach:

W Jakobs Enkel (Jakobsstr. 5 w Görlitz) oraz w Domu Jakuba Böhme (ul. Daszyńskiego 12 w Zgorzelcu) będą prezentowane legendy o Duchu Gór Liczyrzepie oraz inne baśnie w formie kino-czytania i teatrzyku kamishibai. Wstęp wolny w obu miejscach.

Aftershow

Od godz. 22 jubileuszowe, dziesiąte wydanie Śląskiego Wieczoru Literackiego zakończy się przy muzyce na żywo i performansie literackim w Konsulacie Generalnym Najjaśniejszej Republiki San Marco (Atelier Kremser, Hartmannstr. 4). Zapraszamy serdecznie wszystkich czytających, gospodarzy miejsc czytania oraz gości imprezy.

Program i mapa

PDF z kompletnym programem // PDF z mapą miejsc czytania

Wstęp

Wstęp w Zgorzelcu jest bezpłatny. Wstęp w Görlitz kosztuje w przedsprzedaży (do 5.04.2019 tylko w kasie Muzeum Śląskiego w Görlitz, Brüderstr. 8) 7 Euro, ulgowy 5 Euro, w dniu imprezy 10 Euro, ulgowy 7 Euro. Ulga przysługuje uczniom, studentom i bezrobotnym.